Jak stáhnout Instagram Stories na iOS, Androidu a PC?

autor: | Čvn 5, 2019 | Tipy a návody

Když Instagram odstartoval novou funkci Stories (Příběhy) v srpnu 2016, mnozí byli skeptičtí. Extrémně úspěšný Snapchat v podstatě vznikl na principu sdílení příběhů a již skvěle fungoval a skeptici věřili, že instagramová verze je automaticky odsouzena k selhání. Namísto toho, za pouhý rok, počet Instagram Stories dalece převýšil množství zpráv zaslaných přes Snapchat. Ve výpovědích uživatelů, kteří chtěli najít veškeré informace na jednom místě, Instagram Stories slaví nečekaný úspěch.

V lednu 2019, se počet uživatelů rozrostl o více než 500 milionů každodenních uživatelů, zatímco u Snapchatu se jedná o nárůst o pouhých 173 milionů. Jde odhadem o polovinu z miliardy pravidelných uživatelů Instagramu. Navíc polovina komerčních uživatelů Instagramu publikovala nový příběh v průběhu posledního měsíce. Uživatelé do 25 let prodloužili svou každodenní aktivitu díky sdílení příběhů o 32 minut, zatímco v kategorii nad 25 let jde v průměru o 24 minut denně (o více dechberoucích Instagramových statistikách si můžeš přečíst zde). Není divu, že ředitel společnosti, Mark Zuckerberg, nazval Stories nejnovějším revolučním vynálezem v digitálním světě po založení Facebooku.

Ve zkratce, aplikace Instagram Stories je zkrátka místem, kde musíme být, nezavisle na tom, zda jde o jednotlivce, který propaguje svou osobní značku nebo velkou firmu zaměřenou na přeměnu obyčejných uživatelů sociálních sítí v nové klienty. Mnozí ovládli používání Instagramu na úrovni expertů a plně ho začlenili do své marketingové strategie na sociálních médiích.Spolu s tím přichází potřeba čas od času ukládat obrázky a videa z vlastního účtu, stejně jako z účtů ostatních. Zatímco Instagram nepovoluje vkládání příspěvků z jiných účtů v rámci ochrany soukromí, existuje mnoho důvodů, proč tato funkce je žádoucí, aniž by docházelo k porušení ochrany osobních údajů. Pro příklad, představ si, že tě nahrají na video, zveřejněné někým jiným a chceš si tohle video uložit. Dalším příkladem je publikované video kolegy, které chceš využít pro účely firmy.

V následujícím článku se zaměříme na různé způsoby, jak uložit svůj vlastní příběh na Instagramu, stejně jako příběhy z jiných účtů pro zařízení Apple a Android nebo osobní počítač.

Ukládání vlastních příspěvků

Obrázky a videa vložená do tvého příběhu se zobrazují živě po dobu 24 hodin a poté zmizí. Nicméně můžeš dohledat přístup v archivu a dokonce zvolit možnost permanentniho zobrazení ve formě hlavní zprávy na svém profilu. Když příběh ze stránky zmizí, ostatní nemají do tvého archivu přístup. Měj na paměti, že pokud smažeš fotku nebo video v záložce “Your Story” ještě po dobu jeho zveřejnění, do archivu se neuloží.

Své příspěvky můžeš také uložit do galerie ve svém telefonu buď formou individuálních obrázků a videí nebo stažením celého story ve formě videa.

Zde najdeš postup, jak stáhnout kompletní klip ze svého Instagramu:

Otevři svůj příběh v záložce “Your Story”, kterou najdeš v levém horním rohu svého feedu (nástěnka, zeď). Po otevření příspěvku klikni na tři tečky v pravém spodním rohu s nápisem More (více), stiskni Save (uložit) a zvol “Save Video” (uložit video) a počkej na kompletní stažení videa. Tvůj klip se uloží do složky Fotoaparát/Galerie. Postup je stejný pro oba operační systémy mobilních telefonů (Android, iOS pro Apple).

Ukládání příspěvků se hodí pro sdílení stejného obsahu na dalších sociálních platformách, například na Twitteru. Mimochodem, přímé sdílení mezi Instagramem a Facebookem je možné, pokud oba tvé účty jsou propojené. Alternativní možností je volba “Storry Settings” (nastavení) a záložka “Save to Camera roll” (uložit do Galerie). Pokud využiješ tuto možnost, všechny tvoje nové příspěvky na Instagramu se uloží automaticky v telefonu hned při zveřejnění. Mysli na to, že s touto volbou nebudeš moci prokliknout jednotlivé fotografie a videa jako uvnitř aplikace, ale budou se přehrávat automaticky.

Ukládání Stories z jiných účtů

Pro fotky nebo nepohyblivé obrázky je nejjednodušší pořídit screenshot (výřez obrazovky). Tuto volbu můžeš aplikovat i při stahování vlastních postů. Na internetu najdeš mnoho návodů, jak výřez obrazovky udělat bez ohledu na operační systém, ale už pravděpodobně víš, jak na to. Na rozdíl od Snapchatu, který notifikuje uživatele o všech aktivitách, uživatelé se o tvé činnosti (printscreen) svého veřejně sdíleného příspěvku nedozví (dokonce ani v případě zvýšeného nastavení soukromí profilu).

Jediný problém s Instagram Stories je zabránit automatickému přehrávání po dostatečně dlouhou dobu, aby jsi výřez obrazovky stihl. Zpomalit průběh příběhu můžeš dlouhým stisknutím obrazovky prstem. Pozdržíš video a můžeš odstranit nežádoucí objekty na obrazovce, které nechceš zachytit.

Ukládání příspěvků ostatních je o něco složitější a je potřeba použít další aplikaci nebo program. Existují různé programy se svými přednostmi a nedostatky, mezi nejznámější patří například aplikace StoriesIG, Story Saver nebo Weynstag. Pro zjednodušení se náš článek zaměřuje na takové, které můžeš použít pro iOS, Android I pracovní plochu počítače.

Android

Jedna z nejjednodušších aplikací pro uživatele Android telefonů se jmenuje Story Saver. Najdeš ji zdarma v obchodě Google Play a zabere pouze 14Mb paměti. Stáhni aplikaci a přihlaš se údaji k Instagramu. (Stejně dobře se můžeš připojit k Facebooku a stahovat Facebook Stories.)

Po přihlášení můžeš prohlížet všechny příspěvky sdílené na hlavní stránce všech uživatelů, které sleduješ. Lze také použít záložku “Search” pro vyhledávání ostatních uživatelů. Pak už jednoduše vybereš video/obrázek a stiskneš “Save” (uložit). V tvém telefonu vznikne nová složka Story Saver s uloženými fotografiemi.

Přestože v aplikaci nenajdeš žádné zlepšující prvky na prodej, nevýhodou je vysoký výskyt nevyžádaných reklam. Bohužel je obsahuje většina stahovacích aplikací. Stahování příspěvků ostatních uživatelů je zcela anonymní, ale aplikace pravidelně upozorňuje uživatele na nutnost získání souhlasu autora, zejména pokud chtějí obsah dále šířit. Pro sdílení existuje navíc možnost “Share story” zabudovaná přímo v Instagramu. Aplikace nabízí také celkem sympatickou verzi pro pracovní plochu, na kterou se zaměříme později.

iOS (operační systém pro Apple)

Co se týče iPhone, existuje nepřeberné množství aplikací, které můžeš použít pro stahování z Instagramu, ale jedna z uživatelsky nejpříznivějších se jmenuje Story Reposter. Na Apple store ji najdeš zdarma, ale nabízí také profesionální verzi Pro Package za pouhých 3.99 USD.

V současné době můžeš díky nově spuštěné aplikaci hledat a sledovat příspěvky v naprosté anonymitě. Celkem Story Reposter zabere v paměti telefonu asi 23 MB.

Pro účely stahování a sdílení jde o velmi jednoduchou appku, pro kterou se nepotřebuješ přihlašovat na Instagramový účet. Bohatě stačí povolit přístup aplikace k tvé databázi fotografií v telefonu v nastavení přístroje.

Pro vyhledání videa stačí zadat uživatelské jméno nebo přezdívku a vybrat správný profil. Rovnou uvidíš všechny příspěvky – videa a fotky, které sdíleli v posledních 24 hodinách. Klikni na příspěvek, který chceš stáhnout a stiskni “Share” (sdílet) a výběr možnost “Save video”. S pomocí aplikace můžeš stáhnout pouze příspěvky zveřejněné na veřejných profilech.

Kromě ukládání dokumentů na Instagramu, je můžeš sdílet taky na Twitter a Facebook nebo jakoukoli službu propojenou s tvým iPhone (například email, WhatsApp nebo iMessage). Jednoduše klikni na tlačítko sdílet a vyber možnost “more” (další) pro zobrazení kompletní nabídky.

Reklamy v aplikaci Story Reposter také mohou být celkem otravné, ale patří to k praktikám, díky kterým si aplikaci nemusíme kupovat. Další nevýhodou softwaru je fakt, že každý příběh musíš vyhledávat zvlášť a nezobrazuje se automaticky, takže hledání a ukládání několika různých příspěvků konzumuje spoustu času.

Počítač/Notebook

Pro práci na počítači také existují různé možnosti k ukládání příběhů z Instagramu. Většina aplikací zmíněná výše má svou alternativu na internetových stránkách, které fungují stejně jako mobilní aplikace. Například stránka Story Saveru je neuvěřitelně jednoduchá a umožňuje stažení ve třech jednoduchých krocích. Je kompletně anonymní a není třeba být přihlášený na Instagram.

Další užitečná stránka je StoryDownloader. Funguje na stejném principu. Stačí zadat jméno uživatele, všechny jeho aktivní příspěvky se zobrazí a pomocí tlačítka “download” (stáhnout) si je uložíš.

Pokud plánuješ stahovat pravidelně, zvaž stažení pluginu (rozšířená funkce prohlížeče). StoryDownloader nabízí plugin pro prohlížeč Chrome, díky kterému se ti na Instagramu objeví tlačítka navíc, pomocí kterých můžeš stáhnout samostatná videa, obrázky, celé příběhy a dokonce příspěvky uživatelů nebo celé účty. Všechno se uloží do archivu s koncovkou .zip na disku tvého počítače. Zajímavé je to třeba pro ty, kteří chtějí zálohovat celý svůj stávající účet.

Pro osobní počítače je také zajímavé stáhnout vylepšení StoriesIG Chrome Extension. Jednoduše si stáhneš plugin, najdeš profil, který tě zajímá a kliknutím pravým tlačítkem na ikonu uživatele stáhneš obsah. Autor nebude vědět, že jsi prohlížel jeho obsah, natož ho uložil.

Všechny stránky a aplikace nabízí víceméně totéž. Dostal jsi na výběr pro případ, že by některá z nabízených možností přestala fungovat, což se s těmito aplikacemi třetích stran stává poměrně často. Všechny slouží ke stejnému účelu bez výraznějších rozdílů, prostě si vyber, co ti nejlépe vyhovuje. Jestli chceš uložit zážitky se svými blízkými, sbírat inspirativní příběhy nebo chceš zjistit informace o konkurenci, tyto prostředky ti ušetří obrovskou spoustu práce a budeš se tomu moci věnovat naplno.

A co živá videa?

Co se týče přímých přenosů ve formě videa, princip je úplně stejný. Můžeš stáhnout klip jako kterékoli jiné video, ale pamatuj, že živá videa mohou být mnohem delší a zabrat více místa.

Další velmi jednoduchou metodou je nahrání videa přímo z obrazovky. Existuje mnoho aplikací, které to umožňují jak na počítači tak v mobilu. V počítačích Mac s operačním systémem 11, řídící jednotka přichází se zabudovaným nahrávacím systémem, takže externí aplikace není potřeba. Pro uživatele iPhonů je k dispozici bezplatný Screen Recorder (software nahrávání obrazovky). Jednou z nejlepších aplikací pro Android je DU Recorder, nahrávání obrazovky s video editorem a množstvím zajímavých prvků. DU Recorder je financován z reklam a kompletně zdarma jako jiné aplikace a nevyžaduje ke své funkci přístup ke zdrojovému kódu ani další specifické dovednosti.

Nástroje

kurzy

platformy

Free ebooks

instagram

w

rozhovory

návody a tipy

tik tok

~

Ochrana osobních údajů / cookies / gdpr

Stránka amongus.cz použivá cookies pro lepší pochopení tvých preferencí. Pokud si v prohlížeči vymažeš cookies, tak nemůžeme zaručit, že budeš moci využívat všechny funkce webu. Pokud chceš i nadále dostávat jen ty nejlepší tipy z oblasti sociálních médií a celého online světa - nech cookies žít! 

Web vytvořila
Hedviga Nosálová